بازی بازی

سلام

خدا رو شکر ظاهرا مشکل شیر خوردن برطرف شده و اوضاع روبراهه

چندتا بازی هست که عرفان خیلی دوست داره. به نظرم مفید اومد گفتم بنویسم شاید به درد هم سن و سالاش هم بخوره. بازی 1 و 4 و 5 رو از توی کتاب بسیار عالی و مفید من و کودک من پیدا کردم که به نظرم داشتنش برای هر مادری واجبه!

1- بازی برای نوزاد یک و دو ماهه: درحالیکه کودک به پشت خوابیده دستهاش رو می‌گیریم و با کشیدن دستاش به چپ و راست بدنش رو به دو طرف تکون می‌دیم. من این بازی رو از ٢ ماهگی شروع کردم. عرفان که خیلی دوست داره. هر طرف که می‌چرخونمش تندی با خنده سرش رو می‌چرخونه. اینقدر این بازی رو دوست داشت (هنوزم داره) که وقتی بعد از مدتی ولش می‌کنم خودش یه چند باری سرش رو می‌چرخونه که یعنی هنوزم می‌خوام.

2- یک کم که بزرگتر شد این چرخش رو بیشتر کردم طوری که به مرز غلت زدن برسه. خودش سرش رو می‌ماله به تشک و می‌خواد غلت بزنه. گاهی هم اینقدر می‌پیچونمش که غلت می‌زنه و دمر میشه و کلی می‌خنده.

3- یه بازی دیگه بازی کلاغ کلاغه. نمی‌دونم شما هم تو بچگی بازی کردین یا نه. به پشت می‌خوابم پاهام رو جمع می‌کنم تو شکمم و عرفان رو می‌گذارم روی ساق پاهام و از رویه پا و انگشتام به عنوان صندلیش استفاده می‌کنم. خود این وضعیت رو خیلی دوست داره و شروع میکنه با تعجب و یه نگاه دیگه به اطراف نگاه کردن. بعد ساق پاهام رو بالا میارم و تا به حالت افقی دربیاد. و باز می‌خوابونم این کار رو مدام تکرار می کنم. شعرش هم اینه. کلاغ کلاغ, بلبل باغ, کیه تو هوا؟ عرفان آقا! چی میچینه؟ آلوچه! برای کی؟ برای بچه‌های تو کوچه! کو برای من؟ پیشی خورده! اگه پیشی رو ببینم سر دمش رو می‌چینم. برای بچه‌های می‌پرسی بزرگتر چاه می‌خوای یا چاله؟ اگه گفت چاه پاها رو کج می‌کنی به یه سمت و می‌ندازیش پایین. اگه گفت چاله دوتا پا رو از هم باز می‌کنی و می‌ندازیش رو شکمت.

4- بازی که از همه بیشتر دوست داره هواپیما بازیه. دوباره خودم به پشت می‌خوابم و از کمر عرفانمی‌گیرم میارمش بالا طوریکه دستام صاف بشه و عرفان افقی باشه اونهم مثل هواژیما دستاش رو باز می‌کنه و کلی می‌خنده. بعد تندی بالا و پایینش می‌کنم و عرفان دیگه از خنده غش می‌کنه. بعد عمودیش می‌کنم و پاهاش رو روی شکمم می‌گذارم رو به چپ و راست تابش می‌دم.

5- آخرین بازی هم که دیگه جدیدا انجام می‌دیم. برای چهار ماهه‌ها مناسبه. اینه که وقتی خوابیده از دستاش می‌کشمش و به حالت نشسته درش میارم و باز می‌خوابونمش.

6- بازی‌های دیگه مثل تعقیب اسباب‌بازی، چرخوندن آویز موزیکال بالای تختش، دالی بازی، و دمر خوابوندنش رو هم که حتما همه بلدیم.

اگه کسی تجربه بازی دیگه‌ای رو داره خیلی ممنون می‌شم بگه. اینم یه عکس برای حسن ختام

 

/ 10 نظر / 27 بازدید
مریم

سلام رویا جون. بعضی از این بازیهایی رو که گفتی من انجام میدادم راست میگی واقعا خوششون میاد. اما بازی خاص دیگه ای رو نمی دونم که بگم. راستی من هر وقت پوشک طاها رو عوض می کنم سعی می کنم حداقل ده دقیقه بازش بذارم مگر اینکه بداخلاق باشه یا شیر بخواد. یه روش هم برای شیر دادن طاها وقتی سینه رو نمی گیره انجام میدم که خداروشکر روزا بهتر شیر میخوره .به این صورت که اولش همراه با راه رفتن بهش شیر میدم وقتی که آروم شد و شروع به خوردن کرد میشینم. خدا رو شکر که وزن عرفان عزیز هم خوبه.کوچولوی نازتو ببوس[ماچ]

لیلی مامان یونا

سلام ماشالله به آقا عرفان عزیزم عروسکش اندازه خودشه[ماچ][قلب][خداحافظ] با اجازه عرفان جون رو لینک میکنم [خجالت]

فاطمه

رویا جونم. این پسر گلت خیلی دوست داشتنیه. چقدر خوبه که این لحظات شیرین رو ثبت می‌کنی. از طرف من یه ماچش بکن.

نسیم

رویا جون من عاشق وبسایتت هستم و همیشه کلی چیز جالب یاد میگیرم :) میگما نکنه این موضوع بینی کیب شدن مال بستونک باشه؟‌ من کیبوردم ب نداره از ب استفاده میکنم !!!

به نسیم

سلام. ممنون از لطفت :) نمی دونم! یعنی مستقیما باعث کیپ شدن بینی بشه؟ شایدم. یکی می گفت پستونک ممکنه باعث هوا رفتن تو شکم نی نی بشه. به قول شما شاید همین باعث بالا آوردن شیر و ریختن تو ریه و کیپ شدن بینی باشه. البته خودم رو کشتم یه روز بهش ندادم ولی بازم بالا می‌آورد. شما پستونک نمی‌دی به رایان عزیز؟

لیلی

رویا جان پسر گلمون کلی بزرگ شده! غبغب در آورده. ممنون از بازیها. خیلی خوشم اومد از ابتکارت. من هم می نویسم از بازیهایی که با آراز انجام میدم. ضمنا بالش و لحاف آراز هم دقیقا همسن طرح رو داره و برای انتخابش هم دلیل داشتم: اولا طرح شطرنجیه که بچه ها خیلی دوست دارن

لیلی

راستی در مورد بزرگ شدن عرفان خوشگلمون هزار ماشاالله!!! در مورد ادامه دلایل هم باید بگم که صورتک های روی ملحفه چشم و دماغ و دهن دارن که برای بچه جذابه. رنگهای متضاد هم هست.. خلاصه مثل اینکه هم سلیقه هستیم[چشمک]دیگه این که مثل اینکه هم سن هم هستیم. اما اینکه از کجا فهمیدم، یه رازه![لبخند]

لیلی

پیغام خصوصی داری...[چشمک]

لیلی مامان یونا

سلام خوبی؟گل پسر خوبه؟ والله در مورد سوالت نمیدونم شاید خواست خدا بوده. ولی من عاشق بچه ها هستم و همیشه جلوش بچه ها رو بغل میکنم و بهش میگم مامان ببین چه نی نی نازه.خود یونا هم قبل از این که بگم بچه ها رو نشون میده و میگه ناااازی نااازی. انشالله که عرفان جون هم پسر خوش قلبی میشه و حسادت تو وجودش نیست.

ممنون مامان عرفان که نوشتی تا مامان نی نی اولی ها یاد بگیرن من و امیر فندق متشکریم امیر داره بازی می کنه